Casa / Fixed Inductors / SDFL1005P1R0MTF
minImg
SDFL1005P1R0MTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
SDFL1005P1R0MTF
Pacchetto:
0402
Descrizione:
FIXED IND 1UH 15MA 1 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 20 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 1 µH
Series SDFL
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz