SDM36-7.5-UC-P6
CUI Inc.
Prodotto No:
SDM36-7.5-UC-P6
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 30W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Weight 0.375 lb (170.1 g)
Current - Output (Max) 4A
Series SDM36-U (36W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 7.5V
Standard Number C22.2 No. 60601-1; 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC