SDN0.75BK250
Techflex
Prodotto No:
SDN0.75BK250
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVING 3/4" X 250' BLK
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Color Black
Material Polyamide Monofilament, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Salt Water Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Super Duty
Type Sleeve
Length 250' (76.20m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 1.250" (31.75mm)
Wall Thickness 0.050" (1.27mm)