SDR-120-24
Antaira Technologies
Prodotto No:
SDR-120-24
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 2X24V 120W
In magazzino : 22
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr Antaira Technologies
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cULus, EAC, TUV, UKCA
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type DIN Rail
Size / Dimension 4.47" L x 1.57" W x 4.93" H (113.5mm x 40.0mm x 125.2mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5 A
Series SDR-120 (120W)
Power (Watts) 120W