SDR03EZPF2400
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
SDR03EZPF2400
Descrizione:
RES 240 OHM 1% 0.3W 0603
In magazzino : 4990
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 240 Ohms
Series SDR
Power (Watts) 0.3W