SDR0503-150M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0503-150M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 15UH 1.05A 190MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.26A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 15 µH
Series SDR0503
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27MHz