SDR0503-332J
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0503-332J
Descrizione:
FIXED IND 3.3MH 45MA 38 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 62mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 40 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 45 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 38Ohm Max
Inductance 3.3 mH
Series SDR0503
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz