SDR0603-120ML
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0603-120ML
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 12UH 1.02A 160MOHM SMD
In magazzino : 350
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 23 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.154" (3.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.02 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 12 µH
Series SDR0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz