SDR0603-121KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0603-121KL
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 120UH 360MA 1.1OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 27 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.154" (3.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 120 µH
Series SDR0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz