SDR0603-820KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0603-820KL
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 82UH 400MA 840MOHM SMD
In magazzino : 214
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.154" (3.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 840mOhm Max
Inductance 82 µH
Series SDR0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz