SDR0604-3R3ML
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0604-3R3ML
Descrizione:
FIXED IND 3.3UH 2A 70 MOHM SMD
In magazzino : 2241
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 22 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series SDR0604
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz