SDR0805-330KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0805-330KL
Descrizione:
FIXED IND 33UH 1.2A 140 MOHM SMD
In magazzino : 1134
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 33 µH
Series SDR0805
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz