SDR0906-6R8ML
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR0906-6R8ML
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 2.6A 60 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 27 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.413" W (12.50mm x 10.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series SDR0906
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 36MHz