SDR1005-4R7M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR1005-4R7M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 4.5A 19 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 46 @ 2.7MHz
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series SDR1005
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 42MHz