SDR1045-4R5M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR1045-4R5M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 4.5UH 4.2A 33 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33mOhm Max
Inductance 4.5 µH
Series SDR1045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 44.2MHz