SDR1307-102KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR1307-102KL
Descrizione:
FIXED IND 1MH 650MA 1.6 OHM SMD
In magazzino : 50116
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Inductance 1 mH
Series SDR1307
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.4MHz