SDR1307-221ML
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR1307-221ML
Descrizione:
FIXED IND 220UH 1.3A 360MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Inductance 220 µH
Series SDR1307
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3.8MHz