SDR1806-151KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR1806-151KL
Descrizione:
FIXED IND 150UH 1.4A 270MOHM SMD
In magazzino : 1254
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 23 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.720" L x 0.551" W (18.30mm x 14.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 150 µH
Series SDR1806
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz