SDR2207-101KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR2207-101KL
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 100UH 2.2A 168MOHM SMD
In magazzino : 2717
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 18 @ 2MHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 168mOhm Max
Inductance 100 µH
Series SDR2207
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.2MHz