SDR2207-4R7M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SDR2207-4R7M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 8.5A 8.8MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 38 @ 3MHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.8mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series SDR2207
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 33MHz