SDS60US24-B
XP Power
Prodotto No:
SDS60US24-B
Produttore:
XP Power
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 63W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Efficiency 80%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3000 V
Minimum Load Required No
Approval Agency cUL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.6 A
Series SDS (60W)
Power (Watts) 63W