SER2918H-103KL
Coilcraft
Prodotto No:
SER2918H-103KL
Produttore:
Coilcraft
Descrizione:
POWER INDUCTOR, HIGH CURRENT, 10
In magazzino : 8138
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 28A
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.700" (17.78mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 20 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.100" L x 1.098" W (27.94mm x 27.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.86mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SER2900
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20MHz