Casa / Fuses / SF-0402FP025F-2
minImg
SF-0402FP025F-2
Bourns Inc.
Prodotto No:
SF-0402FP025F-2
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 250MA 35VDC 0402
In magazzino : 19593
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Melting I²t 0.0035
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.33 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
Product Status Active
Series SinglFuse™ SF-0402FPxxxF
Voltage Rating - DC 35 V