SF3-DC12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
SF3-DC12V
Descrizione:
RELAY SAFETY 4PST 6A 12V
In magazzino : 20
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 500mW
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 6 A
Coil Current 41.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 288 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Series SF3
Operate Time 30 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Release Time 15 ms
Must Operate Voltage 9.6 VDC