Casa / Fixed Inductors / SFAPI-102K-UL-TR
minImg
SFAPI-102K-UL-TR
Signal Transformer
Prodotto No:
SFAPI-102K-UL-TR
Produttore:
Signal Transformer
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
FIXED IND 1MH 200MA AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Inductance 1 mH