SFCS15243R3B
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
SFCS15243R3B
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.54" L x 1.16" W x 0.27" H (39.1mm x 29.5mm x 6.8mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 4.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series SFCS (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 20-SMD Module, 17 Leads
Efficiency 89%