SFR03EZPJ563
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
SFR03EZPJ563
Descrizione:
RES 56K OHM 5% 1/10W 0603
In magazzino : 5000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 kOhms
Series SFR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W