SFR16S0005232FA500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
SFR16S0005232FA500
Descrizione:
RES 52.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 52.3 kOhms
Series SFR16S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W