SFW10S-2STAE1LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
SFW10S-2STAE1LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN FPC VERT 10POS 1MM SMD
In magazzino : 1825
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Actuator Color -
Mating Cycles 20
Housing Material Thermoplastic, Glass Filled
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.209" (5.30mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.33mm
Connector/Contact Type Contacts, Vertical - 1 Sided
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Zero Insertion Force (ZIF)
Cable End Type -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Positions 10
Contact Finish Thickness -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Series SFW
Locking Feature -
Pitch 0.039" (1.00mm)