SFY5-DC12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
SFY5-DC12V
Descrizione:
RELAY SAFETY 6PST 6A 12V
In magazzino : 1
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 670mW
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 6 A
Coil Current 56 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 215 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form 6PST-5NO/1NC (5 Form A, 1 Form B)
Series SF-Y
Operate Time 20 ms
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 9 VDC