Casa / Oscillators / SG-710ECK 40.0000MC3
minImg
SG-710ECK 40.0000MC3
EPSON
Prodotto No:
SG-710ECK 40.0000MC3
Produttore:
EPSON
Descrizione:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.189" W (7.30mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SG-710
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr EPSON
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz