SG732ATTD6R8M
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
SG732ATTD6R8M
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 6.8 OHM 20% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 Ohms
Series SG73
Power (Watts) 0.125W, 1/8W