SG73P2ERTTD41R2F
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
SG73P2ERTTD41R2F
Descrizione:
RES 41.2 OHM 1% 3/4W 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 41.2 Ohms
Series SG73P-RT
Power (Watts) 0.75W, 3/4W