SG73S2ERTTD42R2F
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
SG73S2ERTTD42R2F
Descrizione:
RES 42.2 OHM 1% 1/2W 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 42.2 Ohms
Series SG73S-RT
Power (Watts) 0.5W, 1/2W