SH21B103K101CT
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
SH21B103K101CT
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 10000 pF