SHD8A6.5L01
YAGEO
Prodotto No:
SHD8A6.5L01
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
SOD-882
Descrizione:
TVS ESD, SOD-882, 6.5V, 18V, REE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 270pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 6.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-882
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25V
Package / Case SOD-882
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V (Max)