SI9185DMP-28-T1-E3
Vishay Siliconix
Prodotto No:
SI9185DMP-28-T1-E3
Produttore:
Vishay Siliconix
Pacchetto:
PowerPAK® MLP33-8
Descrizione:
IC REG LIN 2.8V 500MA MLP33-8
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 1.5 mA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 60dB ~ 40dB (1kHz ~ 100kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PowerPAK® MLP33-8
Control Features Enable, Power On Reset
Series -
Package / Case PowerPAK® MLP33-8
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Vishay Siliconix
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.48V @ 500mA