SK047C274KAR
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SK047C274KAR
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.27UF 500V X7R RADIAL
In magazzino : 1324
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.461" (11.72mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.402" L x 0.200" W (10.20mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.27 µF