Casa / TVS Diodes / SLD11U-017-B
minImg
SLD11U-017-B
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
SLD11U-017-B
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC P600
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 280.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, SLD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V