SLE36S2403N01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
SLE36S2403N01
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, cURus, GS, KC, PSE, RCM, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.02" L x 1.97" W x 1.32" H (102.0mm x 50.0mm x 33.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.5A
Series SLE36 (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 24V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC