SLPX102M100A3P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
SLPX102M100A3P3
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP
In magazzino : 22205
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.02 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 265mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SLPX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.53 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1000 µF