SLPX683M010E9P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
SLPX683M010E9P3
Descrizione:
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 9.38 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 68000 µF