SM-31TA202
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
SM-31TA202
Descrizione:
TRIMMER 2KOHM 0.125W J LEAD SIDE
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.173" x 0.154" Face (4.40mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series SM31
Power (Watts) 0.125W, 1/8W