SM-42W203
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
SM-42W203
Descrizione:
TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series SM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W