SM-42X100
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
SM-42X100
Descrizione:
TRIMMER 10 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Guida per l'utente
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Series SM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W