SM-43TA104
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
SM-43TA104
Descrizione:
TRIMMER 100K OHM 0.25W J LEAD
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series SM43
Power (Watts) 0.25W, 1/4W