Casa / TVS Diodes / SM4F40CA-MS-Q1
minImg
SM4F40CA-MS-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Prodotto No:
SM4F40CA-MS-Q1
Pacchetto:
SOD-123S
Descrizione:
TVS SMD 40V 400W Bi-directional
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123S
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case DO-219AB, SOD-123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V