SM4NT40A-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Prodotto No:
SM4NT40A-Q1
Descrizione:
TVS SMD 40V 400W Uni-directiona
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.21A
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case SOD-123NT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V