Casa / TVS Diodes / SM5S28-E3/2D
minImg
SM5S28-E3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SM5S28-E3/2D
Pacchetto:
DO-218AB
Descrizione:
TVS DIODE 28VWM 50.1VC DO218AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 72A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50.1V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V