SM6F15AY
STMicroelectronics
Prodotto No:
SM6F15AY
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SOD128Flat
Descrizione:
TVS DIODE 15VWM 32.5VC SOD128FLT
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD128Flat
Series Automotive, AEC-Q101, SM6F
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.5V
Package / Case SOD-128
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)